HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Songül Coşkun

Songül Coşkun

“Fil Hastalığı” olarak bilinen Lenfödem hastası olan Songül Hanım desteklerinizi bekliyor.

Yirmi dokuz yıllık mücadelede Sivas’tan Mersin’e oradan İstanbul’a uzanıyor. 43 yaşında Songül Hanım 14 yaşından beri halk arasında “Fil Hastalığı” olarak bilinen Lenfödem hastası.

 

Gittikçe artan rahatsızlığa çare bulmak için memleketi Sivas’tan Mersine taşınmışlar. Ve sonra İstanbul’a. Tıbbi olarak kalıcı tedavi olmadığı için doktorları Songül Hanımı alternatif tıbba Dr. Necla Batum’a yönlendirmişler.

 

Necla Hanımla biz de görüştük. Gittiğinde ciddi yaraları, şişlikleri olan Songül hanımın tedavisinden pek umutlu olmadığı için almak istemediğini ancak karşısında çaresiz ve yılların yılgınlığıyla yalvaran hastayı kırmamak için ücretsiz bir seans uyguladığını ve kısa sürede çok büyük bir yol kat ettiklerini ilettiler.

 

Tek geliri engelli maaşı ve ona baktığı için çalışamayan eşinin aldığı evde bakım desteği olan aile kirasını ve faturalarını da ödeyemez hale gelmiş. Yardımlarla başlanan tedavi doktorunun iyi niyetiyle bir yere kadar devam etmiş. İki aydır ara verilmiş tedavinin devam etmesini yirmi dokuz yıllık mücadelenin neticelerini almasını istiyoruz. Ki zira dosyanın BHK Projesine taşınmasının vesilesi de Ramazan kumanyası dağıtımı yapan arkadaşımız.

 

Tedavinin sevindirici yanlarından biri de çok uzun süre ara verilmediğinde kaldığı yerden aynı şekilde devam edebiliyor olması. Şimdilerde yaralar çok büyük şişlikler yok ama 3 ay kadar bir tedaviyle çok daha sağlıklı ve hayatını kolay sürdürmesini sağlayacak duruma gelmesi mümkünken Songül Hanımın bu ezayı çekmesi içimize sinmedi.

 

Üç ay iki haftada bir olmak üzere altı seans daha planlandı. Toplam maliyeti 9.000 lirayı bulan tedavi ailenin durumunu ve geçmişini çok iyi bilen doktorları tarafından 6.000 liraya çekildi.

 

Allah’ım; dermansız dert verme ve varken derman ulaşma konusunda imkânsızlıkla sınama bizleri.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.