HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Songul Y.

Songul Y.

Salgın nedeniyle işini kaybetmiş Songül Hanım, birikmiş faturaların altında zor günler geçiriyor. Bayramın bereketiyle inşallah ona destek olacağız. 

Beni sordum bana,

Yakında görmemiş.

Uzun uzun eskilerden anlattı bıkmadan.

Ne çok mutlu oldum,

Meğer ne çok özlemiş.

Bahçıvanın bağını suluyor hala gözler,

İnsanlık ölmemiş.

  

Songül Hanım ve az önce hikayelerini öğrendiğim ikiz yavrularını en iyi yukarıdaki dizeler anlatıyor galiba. Derde verene şükürle sabrederken kendi kendini ortak etmek tam anlamıyla bu. Dara düşüp can havliyle çalınan kapıların hep insanın kendine çıkması.

 

Yedi yıldır hem ana hem baba olmuş, Songül Abla kızlarına, hem maddi hem manevi anlamda. Kendi atlattığı hastalıklarını unutmuş, daha tanısı koyulmaya çalışanları da dile getirmiyor ki şükürsüzlük olmasın uzun süre mücadele ettiği hastalıktan kızının kurtulmasına.

 

Şimdi arefesindeyiz bayramın ve bekli de bunca zamandır onca zor günler yaşamışlarken yolumuzun kesişmemesinin hikmeti, yarı zamanlı çalıştığı tek gelir kapısı konfeksiyon uzun zamandır kapalı olan kiraya faturalar da eklenince altından kalkamayacağı bir yük ve evden atılma korkusu yaşayan bir annenin çifte bayram yaşamasına vesile olabilmekti.

 

Yüreklerde huzur ve sağlıkla “Bayramınız Bayram Olsun” mesafeler mani mi gönülleri bir olanlara!

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.