HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Şükriye Erdoğan

Şükriye Erdoğan

Hızlı Bağış Yap

%96 engelli olan Şükriye Hanım ve hem ayağı hem de psikolojik tedavi gören oğlu annenin babasından üç ayda bir aldığı 450 lira gelirle tutunmaya çalışmakta hayata.

Bir anda değişebiliyor insanoğlunun hayatı bir anda. Pamuk ipliğine bağlı yaşamlar. Her şey Yaradan’dan. Hayra şükür sıkıntıya da sabretmek bize düşen. Tıpkı Şükriye Ablamızın yıllardır yaptığı gibi.

Marmara depreminde göçük altında kalmış oğlu Umutla. Çok şükür sağ sağlim çıkmışlar göçükten ama sınav onunla da bitmemiş. Enkazları soyan bir grup evler soyulmasın diye enkazda bekleyen Umudu vurmuşlar bacağından. Sakat kalmış.

Deprem sonrası sokakta çok kalmışlar. Ev bulmuşlar başlarını sokacak ödenemeyince kira yine parklar yuva yıldızlar yorgan olmuş.

Şimdilerde umutlular ana oğul. Toki’nin dar gelirliler için tahsisi ettiği dairelerden biri çıkmış. %96 engelli olan Şükriye Hanım ve hem ayağı hem de psikolojik tedavi gören oğlu annenin babasından üç ayda bir aldığı 450 lira gelirle tutunmaya çalışmakta hayata. Aylık yaklaşık 500 lira taksit ve aidatı olan evlerinden tekrar atılmak tek korkuları.

Bir anda değişebiliyor insanoğlunun hayatı bir anda. Pamuk ipliğine bağlı yaşamlar. Ve şimdi bu sabrı hayatlarına katık yapmış ana oğlun korkularının geride kalma zamanı… El ele verip yaklaşık on yıl sürecek bu borcun bir kısmını bizler karşılayalım istiyoruz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.