HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Sultan Avcı

Sultan Avcı

Hızlı Bağış Yap

 Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde görev yapan bir sağlık çalışanı ulaştırdı; şahit olduğu ve duyarsız kalamadığı içler acısı durumu.

Yaşları 16 ile 6 arasında yedi çocuk. Eşi aile içi, akrabalar arasında çıkan kavga ölümle sonuçlanınca beş yıl önce hapse düşmüş ve daha 20 yıl yatacak. Yedi çocuğu ile bir başına kalan çaresiz; yalnız bir anne.

      

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde görev yapan bir sağlık çalışanı ulaştırdı; şahit olduğu ve duyarsız kalamadığı içler acısı durumu.

 

“Gelince üst üste mi gelir, olunca peş peşe mi? Sahi sabır neydi ufacık bir sıkıntıda neden ben diyenlere ders verircesine “Şükürler olsun bugünümüze” diyen Sultan ablayı gördükten sonra neydi sabır diye düşünür oldum.

 

        Olay sonrası hem ailenin huzuru hem evlatların güvenliği için düzenini evini barkını terk edip duvarları yıkılmaya yüz tutmuş tek göz odaya sığınmışlar. Öncesinde içi kan ağlaya ağlaya çocukları SHÇEK’na vermeyi düşünmüş. Kurumun duyarlı idarecileri çocukların ihtiyaçları için bir miktar maaş bağlamışlar. Ve insani bir yaşam için yeni bir ev yapılması konusunda ön ayak olmuşlar. Belediye, SYDV ve yardımlarla kabası biten evin içi, kapı penceresi ve çatısının iç kısmı tamamlanırsa bu kışı inşallah üzerlerine kar yağmadan geçirebilecekler.

 

      Aile ve evin işçiliği ile Sultan Hanımın Dayısı Ali Bey ilgileniyor. Aşağıdaki fotoğrafları az önce paylaştılar.

 

     İmeceye biz de kalan ihtiyaçlar için 10.000 liralık destekle katılıp; Maraş’tan sıkıntılarına şahit olduğumuz yüreklere aksi seda vermek istiyoruz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.