HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Tülay K.

Tülay K.

Farkınız farkındalığınız! 

Kolay kalemin yazdığını okumak, 

Peki ya yazılamayanlar ne olacak. 

 

Tülay anne ve yedi yaşındaki otizmli oğlu Miraç Ali’nin hayatını en iyi özetleyen cümle bu sanırım.  

 

“Yaptığınız güzel çalışmalar ve zorda olanlara yardımlarınız için Allah sizlerden razı olsun.” diye başlayıp “Ne bizi bırakıp giden eski eşime ne de gidecek yerim olmadığı için yanlarına sığındığım aileme anlatamıyorum kendimi, oğlum için çabamı ve bu hayatta kimsesizlik hissiyatımı. Siz dinler evladımın hayata tutunması için yanımda olur musunuz?” cümleleriyle devam eden uzunca bir mektupla tanıştık bu anne oğulla.  

Aradık, konuştuk. Evladının haftada iki saat eğitim aldığı okuldaki öğretmeniyle temas kurduk. Annenin evladım için bu süre az, uzatabilsek hem çabuk öğreniyor hem de öğrendiklerinin kalıcı olması için uyguluyor dediği eğitimleri, bunun amaç, gereklilik ve çocuğa katacakları ile nerede ne süreyle alması gerektiğini öğrendik. 

 

Nasip olursa inşallah imecemiz ve desteğinizle Miraç Ali bir yıl boyunca günlük hayatını kimseye muhtaç olmadan sürdürecek yaşam becerilerini kazanacağı bir rehabilitasyon merkezinde haftada iki tam gün bir yıl boyunca eğitim alacak tabi ki şu an haftada iki saat ücretsiz devam etme hakkı olan resmi okulla birlikte. 

 

Henüz haberi yok mektubunu “Vaktinizi aldım, helal edin hakkınızı” diye bitiren annemizin bu çalışmayı yaptığımızdan ve desteklerinizle tamamlanana kadar da olmayacak.  

 

Nasip, belki de müjdeyi bayram öncesi verir, Miraç Ali'yi de bayram sonrası onun için hayati önemli olan eğitimine başlatırız. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.