Türkiye Yardım Seferberliği Projeleri

Afet ve Deprem Çadırı

Afet ve Deprem Çadırı

Depremzede kardeşlerimizin acil olarak çadır ve uyku tulumuna ihtiyacı bulunmaktadır. Çadır (5000 TL) Uyku Tulumu (300 TL)

Afet Konteyner

Afet Konteyner

Depremden etkilenen vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını karşılıyor ve Konteyner kentler kuruyoruz.

Afet Hijyen Seti

Afet Hijyen Seti

Depremden etkilenen vatandaşlarımızın sağlığı için hijyen seti bağışında bulunabilirsiniz.

Afet Giyim Yardımı

Afet Giyim Yardımı

Depremdeze kardeşlerimiz giyim yardımlarınızı bekliyor.

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde evsiz kalan kardeşlerimiz acil yardımlarınızı bekliyor.

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrası yaklaşık 10 ilimiz etkilendi. Maalesef yüzlerce bina yıkıldı, onlarca vatandaşımız hayatını kaybetti. Deprem olduğu andan itibaren ekiplerimiz ile koordine olarak afetzedelerimiz için yola çıktık. İstanbul Şubemiz Adıyaman’a, Ankara Şubemiz Kahramanmaraş’a ve Hatay’a, Gaziantep Temsilciliğimiz kendi iline, Doğu Anadolu Temsilciliğimiz Malatya’ya, Genel Merkez Osmaniye’ye hareket ettiler.

Depremden etkilenen binlerce vatandaşımız için “Türkiye’de Yardım Seferberliği” başlatıyoruz. “Türkiye Yardım Seferberliği” projemize destek olmak için Pratik Gıda, Battaniye, Gıda Kolisi ve Giyim Yardımı yapabilirsiniz.

Evsiz kalan depremzede kardeşlerimizin acil olarak pratik yemeklere ihtiyaçları bulunmaktadır. Barbunya Pilaki, Bulgur Pilavı, Komposto, Kraker, Çatal ve Kaşıktan oluşan Pratik Gıda yardımı için 100 TL Bağış yapabilirsiniz.

Gaziantep Nurdağı'nda günlük 4 çesit sıcak yemek 45 TL. " Çorba, Pilav, Ana Yemek, Tatlı"

Depremzede kardeşlerimize Battaniye Yardımı için 150 TL, Gıda Kolisi Yardımı için 600 TL ve Giyim Yardımı için 600 TL Çadır Yardımı için 5000 TL Temizlik Yardımı için 250 TL Uyku Tulumu için 300 TL Bağış yapabilirsiniz.

SMS ile destek olmak için; AFET yazıp 5560’a gönderip 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.Deprem bölgesinde en büyüyk ihtiyaçlardan bir tanesi temizlik ve hijyen setidir.

Konteyner Kent Porjesi

Deprem sonrası hasar gören ya da yıkılan binalar nedeniyle vatandaşlarımız sokaklarda derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi vermektedir. Depremzedeler için özel olarak tasarlanan konteynerlerimiz, afetzedelerin en temel ihtiyacı olan barınma sorununu çözmek için üretilmiştir. 21 m²’den oluşan konteynerlerin içinde 2 oda, 1 mutfak ve 1 tuvalet bulunmaktadır. Bir ailenin rahatlıkla hayatını normal şartlarda sürdürmesini sağlayacak olan konteyner kentlerde, elektik, su ve kanalizasyon gibi tüm alt yapılar kurulmaktadır.

Bir depremzede ailenin barınmasına yardımcı olmak için bir Konteyner bağışı yapabilirsiniz. Bir Konteyner Bedeli 90.000 TL' dir.

Çadır Kent Projesi:

Deniz Feneri Derneği olarak, “Çadır Kent” projesini hayata geçiriyoruz.7 kişilik kapasiteye sahip olan çadırlarımız 12 m² den oluşmaktadır. Yağmur ve rüzgardan etkilenmeyen çadırlarımız çetin kış şartlarında afetzede kardeşlerimiz için özel tasarlanmıştır. Ayrıca çadırda kalacak vatandaşlarımız için uyku tulumları da hazırlanmaktadır.

Çadır Yardımı yapmak için 5.000 TL bağış yapabilirsiniz ya da 300 TL’ye tulum bağışı yapabilirsiniz.

HİJYEN SETİ İÇERİĞİ

Çamaşır Deterjanı (Elde Yıkama) 4 kg 1 adet

Bulaşık Deterjanı 750 ml 2 adet
Banyo Sabunu 4’lü 1 paket Şampuan 600 ml 1 adet
Sıvı Sabun 400 ml 1 adet Çamaşır Suyu 810 ml 1 adet

İHTİYAÇ LİSTESİ

ÇADIR JENERATÖR ELEKTRİKLİ ISITICI
UYKU TULUMU SÜNGER YATAK ISLAK MENDİL (HASTANELER İÇİN)
SU SOBA BEBEK MAMASI
BEBEK BEZİ POWERBANK VE KABLOSU KADIN PEDİ
ÇOCUK BEZİ MUM AYDINLATMA İÇİN LÜKS
KÜÇÜK TÜP ISINMA BAŞLIĞI BÜYÜK TÜP ISINMA BAŞLIĞI KIŞLIK GİYSİ
KIŞLIK BOT DİŞ MACUNU DİŞ FIRÇASI
SIVI VEYA KALIP SABUN TIRNAK MAKASI

EL KREMİ

HAZIR GIDA

IBAN NUMARALARIMIZ:

Kuveyt Türk

IBAN (TL): TR16 0020 5000 0000 0999 9000 02

Kurum Adı: DENİZ FENERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Ziraat Katılım

IBAN (TL): TR41 0020 9000 0000 9999 0000 01

Kurum Adı: DENİZ FENERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Banka Hesap Numaralarımız için tıklayınız.

Deniz Feneri Derneği olarak yıllardır ülkemizin her yerinde ve dünyada yardım bekleyen muhtaçlara ulaşıyor, afetzedelerin imdadına yetişiyoruz. Yalnızca gerçekleşen değil gerçekleşmesi muhtemel afetler için de çalışmalarımızı planlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz.

Sizleri de yardım bekleyen afetzedeler için kenetlenmeye, birlik olmaya davet ediyoruz.

Toplam