HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Umahan A.

Umahan A.

Şu sıkıntılı günlerde, eşinden ayrılmış ve 2 çocuğu ile ortada kalan, çalışamayan Umahan Ablamızın elinden tutma zamanı. 

Ben,

Sade/ce

S/özüm döktüm

K/ağıda!

 

Umuhan Hanım’ın dosyası “Bir Hayat Kurtar Projesi” için yönlendirildiğinde konuyu sizlere daha iyi aktarabilmek için arayıp, rahatsızlıkları için şifa, sıkıntıları için ferahlık diledik. Sonra, ”Biz ne yapabiliriz, neydi çözülmesini istediğiniz sıkıntınız?” diye sorunca: “Ben, kendimle dertleşir gibi içimi döktüm kağıda. Deniz Feneri'ne yazdığım mektupta ki o bile zor geldi. Tekrar üstelikte sözlü anlatmak ..!” cevabını aldık.

 

Yormadık onu, görüşme öncesinde okuduğumuz mektubu bir kez daha okuduk. Kulak verdik bu yorgun, yılgın ama mücadeleci anneye.

 

Uzun yıllar aşçılık yapmış ta ki sağlık sorunları çıkana kadar. Bir süredir işsiz kalmış, üstelik bu süreçte eşi başka bir hayat kurmuş. İki evladı var biri lise diğeri ortaokul çağında. Geliri, işi yok diye velayet babaya verilmiş ama çocuklar ayrılmamışlar annelerinden, tabii bu durumda nafaka da yok.

 

Borç, harç bir yere kadar idare etmiş. Bankalarla icralık olmuş. Ve en son eşyalarını satarak hem bu borçlarının bir kısmını kapatmış hem de kirasını ödeyemediği evden çıkıp daha küçük ve uygun bir eve taşınmış. Üç beş kap kaçak ve evlatlarını sarıp sarmalayıp birlikte yattıkları bir yer yatağı ile!

 

Eşyalarını karınca kararınca depolarda ne varsa inşallah en kısa zamanda tamamlayacağız. Sözünü k/ağıttan duyduğumuz annemizin korkusu; kısa bir süre sonra yine evsiz barksız kalmak. Zaten bu evi tuttuktan sonra eşyasız gelince, “Boş ev mi olur, burayı kötü amaçlar için mi tuttun?” diye kapıya dayanan, durum anlatıldığında ise “Kiramı nasıl vereceksin o zaman?” diyen bir ev sahibi var ortada. Zaten kas yırtıkları, eklem romatizması gibi uzun soluklu çalışmasına mani durumlara ek olarak şimdi hepimizce malum salgın durumu da çıkınca büsbütün çaresiz kalmış.

 

Son sözü “Bu günler geçsin aynı şartlar ve fiyatlarda ev bulduğumda bir gün durmam artık burada.” olan, sosyal yardım ve desteklerle ayakta duran kardeşimizin iki evladının eli ekmek tutana kadar yanında olmaya söz verdik Allah’ın izniyle. Birikmiş borçlarını kapatıp, en azından altı ay kirayı dert etmemesi için imeceye davetlisiniz.

 

Mevla niyet ve hayırlarınızı kabul, ömrünüzü sağlıklı ve uzun etsin! 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.