Uyku Tulumu Yardımı

İdlibli kardeşlerimize briket ev, çadır, gıda kolisi, battaniye, çizme ve mont gibi acil insani yardım malzemeleri ulaştırıyoruz.

İdlib'de Neler Oluyor?

İdlib, Hatay ilimize çok yakın bir konumda olup, 2018 yılından itibaren Suriye rejim güçleri ile Rusya tarafından yoğun bombardımana maruz kalmıştır. Esed Rejimi kendine muhalif tüm bölgelerde olduğu gibi İdlib'de de kitlesel yok etme politikası uygulamıştır. Yaşam alanları, eğitim kurumları, ibadethaneler, pazar yerleri siviller hiç dikkate alınmaksınız bombalanmış, binlerce masum insan ya yok edilmiş ya da evlerini, yurtlarını terk etmeye zorlanmıştır. İdlibli masum insanlar da en yakın ülke olan Türkiye'ye sığınmak için akın akın sınıra doğru gelmiştir.

İdlib'de ölen Müslüman kardeşimizdir, insanlıktır.

Deniz Feneri Derneği olarak İdlib’e bağış olarak BRİKET EV, ÇADIR, GIDA KOLİSİ, BATTANİYE, ÇİZME-ÇORAP ve MONT gibi acil insani yardım ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz.

Evler ve çadırlar içinde kalan kardeşlerimiz için uyku tulumları tedarik ediyoruz. Bebek, çocuk ve yetişkin boylardaki tulumların fiyatı 75, 125 ve 175 TL'dir.

Suriye Savaşı

2011’de Esed rejiminin katliamlarıyla başlayan iç çatışmaların yayılması ve yoğunlaşmasıyla 600 bin insanın hayatını kaybettiği Suriye’deki savaş, eşi görülmemiş bir insani krize sebeb oldu. BM verilerine göre 6.1 milyon insan yaşadığı toprakları terkedip Suriye içinde başka bölgelere göç etti. 4.8 milyon insan ise başka ülkelere sığındı.

Hali hazırda1 milyon kişi, katliamların devam ettiği bölgelerde yaşıyor ve bu insanların hiç bir temel yaşam desteği bulunmuyor. Hapishanelerdeki işkence ve kötü muamelenin kontrolden çıktığı Suriye’de savaşın başlangıcından bu yana 120 binden fazla kişi hapsedildi veya kayboldu. Ayrıca en az 12 bin insan hapiste öldürüldü. Emperyalist güçlerin çıkar çatışması altında büyük bir yıkım ve mağduriyetin yaşandığı Suriye’de yüz binlerce ev yıkıldı; camiler, okullar, hastaneler yerle bir edildi. Kimyasal silahların, misket ve varil bombalarının hiç çekinmeden kullanıldığı ülkede binlerce çocuk hayatını kaybetti.

Suriye İçin Bağış Yap

Giyim, eğitim, barınma, gıda, sağlık gibi temel ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen yardımlar, temsilciliklerimiz aracılığıyla Suriye halkına ulaştırılıyor.

Ayrıca Suriye içerisinde sorumluluğunu üstlendiğimiz "Haremeyn ve Ehli Şam" kampının bütün ihtiyaçlarını karşılayarak mağdur Suriyeliler üzerindeki savaşın yıkıcı etkisini hafifletmeye çalışıyoruz. İki kampta 7000'e yakın savaş mağduru yaşamakta. Bu insanların yüzde 70'i ise kadın ve çocuk. Kampların tüm gıda, giyim ve barınma ihtiyaçları derneğimiz imkanlarınca ve sizlerin bağışlarıyla karşılanıyor.

"SURİYE"yazıp 5560'a SMS atarak 25 TL ya da web sitemiz üzerinden bağışta bulunarak kardeşlerimize destek olabilirsiniz. 0212 414 6060 numaralı çağrı merkezimizi arayarak da bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz.

Ayrıca, savaşın pençesinde olan Filistin ve iç savaş mağduru Yemen’e de bağışlarda bulunabilirsiniz.

Toplam