HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Veysel Karataş

Veysel Karataş

Hızlı Bağış Yap
Gün de gece de bizim için sağlık da hastalık da. Şükür ve sabrı kardeş bilip Erzurum’dan İstanbul ve Ankara’ya uzanan bir yolculuk hikayesi dinledik aktarıyoruz sizlere.
 
 
Veysel Bey ile yaklaşık on üç yıl önce kesişti yolumuz. Erzurum’dan tedavisi için sık sık İstanbul ve Ankara’ya gider bu seyahatlerde Deniz Feneri misafirhanelerinde kalır, ulaşımla ilgili destek alırdı. 
 
 
Koah ve MS hastalığına ek konuşma sorunu ve antideprasyon rahatsızlıkları bulunan Veysel Beye 2017 Temmuz ayı itibariyle tek rahatsızlıktan en yüksek %40 ve toplamda %76 Engelli Raporu verilmiş. Sonrasında emeklilik için SGK’ya yaptığı başvuruda 540 gün askerlik için 10.238,40 lira ödediğinde işleminin tamamlanacağını öğrenmişler. 
 
 
“Kimseye muhtaç olmadan hayatını idame ettiririm emekli olursam ve gün gelir elden ayaktan iyice düşersem maaşımla bir huzur evine yerleşirim” 
 
 diyor yıllardır hayata yalnız tutunmaya çalışan Veysel Bey.
 
 
“Bir serçe gibidir insanoğlu...
 Üşüdüğü yerde kanat çırpamaz...
 Biraz güneş lazım, yaşama sevinci biraz...”
 
Güzel günler görmesi, şükrüyle beslediği sabrın mükafata dönüşmesi için emeklilikle ilgili gerekli ihtiyacın yarısını SYDV karşıladı. Kalanı da bizler inşallah…
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.