HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Yadigar A.

Yadigar A.

İyilik iyi gelir insana!

İyi gelir bazı kelimeler, şiirler, türküler, şehirler, ülkeler, iyi gelir bazı insanlar insana. Bir başka hissettirir, dinginlik ve huzur verir ki aslında belli bir farkı, sebebi yoktur. Nedenini pek düşünmezsiniz ve dahası düşünseniz de bulamazsınız.  
İyilik iyi gelir insana! 
İyi hissettirir ve iyilik iyiliği çoğaltır. İyi olmaktır iyilik, yürekteki güzellikleri bulmak, dahası için çabalamak, bunu bir yaşam biçimi haline getirip iyilikle hemhal olmaktır.  
İyi yaşamaktır iyilik ki aslında bu da insanın kendisine yapabileceği en büyük iyiliktir.
 
Az önce Yadigar anne ile yaptığımız uzun telefon konuşması bunları düşündürdü bana. İyilik çok iyi bir şey ama “yapan için mi yapılan için mi daha iyi” çıkamadım içinden zira yıllardır bu proje sayesinde sıkıntısı giderilen yüzlerce kardeşimizin şahit olduğum mutluluğunu ayırmak mümkün değil birinin derdine derman olduğu için tarifsiz huzur duyan bağışçımızınkini.
 
Erzurum Temsilciliğimize ulaşan Yadigar annemiz eşini kaybettikten sonra on yıldır hem anne hem baba altı evladına. Rahmetliden kalan bir emeklilik yok, kah günlük işlerle kah yardımlarla belirli bir yere, yaşa getirmiş onları ki en azından şimdi biri askerde olan ikisinin eli ekmek tutmaya başlamış diğerleri öğrenci daha.
 
İşte bu satırlara vesile çocuk yaşta ailenin sorumluluğunu alan Cihangir yirmisinde şimdi ve eşya nakliye asansöründe yaklaşık bir sene önce çalışırken elektrik çarpması sonucu sağ ayağını kaybetmiş diz altından. 
Bu konuyla ilgili hukuki süreç sürmekle birlikte tedavide son aşamaya gelinmiş şükür ve inşallah kısa süre sonra takılacak protezle tekrar yürüyecek kardeşimiz. Toplamda 26.000 lira fiyat çıkartılan protez için 9000 lira SGK tarafından karşılanacak.17.000 liranın cüzzi bir kısmı için komşular birlik olmuşlar ve kalanı için de “iyiliği iyi yüreklerine iyilik yapmak” olarak gören sizlerin desteğinizle biz tedarik edeceğiz inşallah ki evladının sapasağlam adımlarla yine yeniden yürüdüğünü görsün cefakar annemiz, kardeşlerinin baba vekili ağabey ise ailesinin nafakasını emeğiyle çıkartmaya devam edebilsin diye.
 
 
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.