HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Yasemin Can

Yasemin Can

Hızlı Bağış Yap
“Ne zaman ki babanızı kaybediyorsunuz,
 İşte o zaman gerçekten büyüyorsunuz.”
 
 
Der ya şair; Elif Fatma altı, Talha ise daha üç yaşında hayatın en hakiki gerçeği ölümle tanışıp;  
 
         “Savaşın Ortasında Komutansız, Babasız Kalan Yetimler Ordusuna Katıldılar…”
 
Baba Çınar Ağacıdır… ! 
 
 
Onları büyüyüp iyice tutunana kadar hayata gölgesinde himaye edecek çınarları yok artık. Acıları çok taze ve aslında hep taze kalacak altı ay önce toprağa verdikleri babaları anılarında. 
 
Yasemin Hanım artık anneliğin yanında baba da evlatlarına. Az önce telefon görüşmemizde sık sık dua ile “Allah darda koymadı, koymaz. İyilerle kesiştirdi yolumuzu” diyerek bizim aracılığımızla sizlere ulaştırmaya çalıştığı durumu özetlediler.
 
 
Rahmetli Nail Bey, gündelik işlere gider iş olmadığında hurda toplar evinin nafakasını kazanırmış. Ardında bıraktıklarına hiç sigortalı çalışmadığı için maaşı da kalmamış. İki emaneti ve eşine kalan tek varlığı eski, köhne pek sağlıklı olmayan ama en azından başlarını sokabilecekleri bir gece kondu.
 
 
Ve bizlere düşen de Ebu Eyyub El-Ensari’ye komşu olan bu gecekondunun yıkılıp elbirliğiyle yapılması imecesine katılmak. Mahalle muhtarı ve kolu komşunun başlattığı çalışmaya belediye ve SYDV’de destek veriyor. 
 
 
Toplamda 50.000 lira maliyet çıkartılan evin 10.000 liralık malzemesini de bizler karşılayıp kış gelmeden Nail Beyin emanetlerinin sağlıklı bir ortamda yaşamasını ve Yasemin kardeşimizin yükünün biraz olsun hafiflemesini istiyoruz. 
 
             Bir tuğla, bir torba çimento, bir kamyon kumla… Damlalar göl dualar bir olsun.
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.