Yasemin Koca | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Yasemin Koca

Yasemin Koca

İstanbul’un orta yerinde gün ortasında güneşsiz hissettirmemek için onları, yanlarında olmak istiyoruz.

y"OL"culuk

"Berekettir yolculuk, umuttur...

Yeniye, yine yeniden yol almak...

 Paylaşmaktır yolculuk,

 Anı oracıkta yanında bulduklarınla...

Hasreti... Ardında kalıp yüreğinde olanlarla...

 Olmaktır "YOL"culuk...

Cesur, fedakâr, azimli, kararlı ille de gönlü alçak...

Ve içindeki çocukla baş başa kalmaktır..."

Tek başına kalakalsan da hiç yalnız olmamaktır.”

 

Yasemin Hanım da yedi yıl önce çıkmış böyle bir yolculuğa. Aksaray’dan İzmir’e ekmek parası için göçen ailesini orada bırakıp hayatını birleştirdiği adama güvenip yedi tepeli Şehr-i İstanbul’a gelmiş ve bir yıldır 6 ve 1,5 yaşındaki iki çocuğuyla yapayalnız hayat mücadelesi veriyor. Eşi variyetli başka biriyle gitmiş. Boşanma süreci devam ediyor ve mahkemeye gelmediği için süreç uzuyor. Dolayısıyla resmi makamlardan destek alması da gecikiyor.

 

En son sizlerin emanetleri kurban etlerinizin dağıtımında aileyi ziyaret eden arkadaşların izlenimleri Koca ailesini destekleriniz için BHK Projesinde dikkatlerinize sunmaya sevk etti bizi.

 

Yasemin hanım ve iki evladı yaklaşık bir aydır karanlıkta oturmakta. Birkaç aydır elektrik borcunu ödeyemeyince elektrik kesilme noktasına gelmiş. Ev sahibi elektrik kesilmesin diye ödemiş borcu ama daha çok da artmasın diye ailenin elektriğini kesmiş. Zira suyu da kesik. Hem elektrik hem su borçları ödendi ev sahibine. Ve destekleriniz ışık oldu bir yuvaya.

 

Bundan sonrası için boşanma süreci bitip aile Sosyal Hizmetler’den yardım almaya başlayana kadar en azından bize sığınmış durumda. Yıllık kira (300*12=3600) ve faturaları (100*12=1200…Toplam:4800 lira) için gönül birliği yapıp yine yeniden İstanbul’un orta yerinde gün ortasında güneşsiz hissettirmemek için onları, yanlarında olmak istiyoruz.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.