HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Yasin Y.

Yasin Y.

Hızlı Bağış Yap

Şeker hastalığı nedeniyle bir ayağını dizinden kaybeden Yasin Ağabey için iyilikte yarışıyoruz.

Bana yoksulu sordular;

dedim ki: Herkes!!! 

Özlemini ç/ektiği şeyin yoksunu değil mi?

 

Hep diyoruz ya “Her şeyin başı sağlık” ve ekliyoruz “Allah gördüğümüzden geri koymasın.” 

 

Yasin Ağabey aslen Karadenizli ama gençliğinden beri gurbetçi. Doğduğumuz yer mi doyduğumuz yer mi vatan tam bir fikir birliğine varamasak da gurbetin zorluğu ve sılaya özlem konusunda hem fikiriz. Artık emeklilikle birlikte bu özleme son verip memleketine dönme niyetindeyken Yasin Ağabey yıllardır kontrol altına almaya çalıştığı şekere bağlı olarak sol ayağının diz üstünden kesilmek zorunda kalınması gerçeğiyle yüzleşmiş. 

 

Hareketli, neredeyse çocukluktan beri çalışan, üreten ve ömür oldukça bu şekilde yaşamayı ilke edinmiş bir adam için bu durumu kabullenmek zor olsa da yedi ay gibi bir sürede toparlayarak kendini “Allah'tan gelene sabırdır bize düşen” diyerek şimdi kesilen ayağının yerine yapılacak bir protezle hayata kaldığı yerden tutunmak ve tedavi bitince memlekete yerleşmek niyetinde.

 

Bütün kontrolleri yaptırmış. SGK’nın yaklaşık üçte birini karşıladığı bu işlem için 8500 lira daha gerekli. Bir kısmını çevresi ve bir vakfın karşılayacağı Yasin Ağabeyi tekrar ayakları üzerine kaldıracak protez için biz de katıldık imeceye.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.