HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Yetim İftarları

Yetim İftarları

TL

Ramazan ayında bir kişilik iftar bedeli yurt içinde 120 TL, yurtdışında 80 TL.  

Ramazan ayında ülkemiz başta olmak üzere 3 kıta onlarca ülkede yetimlerimizle iftar sofralarında buluşacağız. Mağdur ve mazlum coğrafyalarda on binlerce yetim yavrumuza sizlerin destekleri ile bayramlık ve bayram harçlıkları ulaştıracağız.

 

Ramazan’ın 15. günü, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından İslam Dünyası Yetimler Günü olarak ilan edildi. 15 Ramazan’da tüm dünyada yetimlere yönelik organizasyonlar yapılıyor. 

 

Deniz Feneri Derneği olarak bu proje ile savaş, soykırım, doğal afet, açlık, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle dünya gündemine oturmuş ülkelerde;

 

  • İhtiyaç sahibi yetim - öksüz ailelerinin katılacağı iftar organizasyonları yapıyor,
  • Yetim ve öksüzler ile ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kumanyası dağıtımları gerçekleştiriyoruz.
  • İhtiyaç sahibi yetim ve öksüzlere bayram harçlığı ve bayramlık giysi verilmesini sağlıyoruz. 

 

Ramazan organizasyonları yaparak, dünyanın çeşitli bölgelerindeki yetim ve öksüzlerin yalnız olmadıklarını hissettiriyor, Ramazan ayının ruhuna uygun olarak yardımlaşma, dostluk ve kardeşliğin Müslüman toplumlar arasında kesintisiz sürmesini sağlıyoruz.

 

Bu amaçla sizler de Yetim İftarları projemize destek verebilir, Ramazanın coşkusunu ve bereketini hep birlikte yaşamamıza vesile olabilirsiniz. Bir kişilk iftar bedeli yurt içinde 120 TL, yurt dışında ise 80 TL'dir. 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.