HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Yücehan Kermen

Yücehan Kermen

Hızlı Bağış Yap

Yücehan. Pırıl pırıl gülüşü, büyümüş de küçülmüş edasıyla 7 yıllık ömrüne 40 yıllık mücadele sığdırmış adı gibi yüce bir gönle sahip.

Kermen ailesinin üçüncü ve en küçük evladı. Doğuştan omurilik hastası ve sol omurgası %70 eksik gelmiş dünyaya. 6 yaşına kadar toplam 9 büyük ameliyat geçirmiş. Omurgasını platinlerle tamamlayıp vücudunu dikleştirmişler.  (http://www.haber7.com/saglik/haber/1130222-6-yasinda-9-kez-ameliyat-oldu)

 

Birçok kapıdan bu çocuğun çok şansı yok diye geri dönen BAĞ-KUR emeklisi baba çareyi ilk operasyonda destekleyici olan Pr. Dr. Azmi Hamzaoğlu Hoca’da bulmuş. Ve sonraki her biri 50-60 bin TL'ye varan operasyonların maliyetini hep bir yerlerden yardım alarak tamamlamaya çalışan aile, Yücehan’ın ayağa kalkıp koşup oynayacağı günlerin hasretini çekiyor. Ancak bu yol biraz uzun, meşakkatli, masraflı ama Allah'ın izniyle aşılacak. Ameliyat masraflarını doktorların vs. desteği ve Yücehan’ın adına açılmış olan hesaba farklı yerlerden de yardımlar toplanarak karşılanmaya çalışılıyor.

 

 

Şimdi; her altı ayda bir yapılması planlanan ve 16-17 yaşına kadar sürecek bir dizi ameliyat daha var. Vücut geliştikçe 26 platinle sabitlenen omurilik bu gelişime ayak uyduruyor. Tabiri caizse bir dizi boy uzatma ameliyatları bunlar ve şimdiki maliyetlerle SGK'nın ödediği ve hastanenin desteği sonrası 5000 TL gibi bir miktarı ailenin ödemesi gerekiyor.

 

Hem değerli ailesinin hem de gözlerinin güzelliğini yüreğinden alan Yücehan'ın sabır ve azmini takdir ediyor, acil şifalar diliyoruz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.