HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Yusuf K.

Yusuf K.

V/akti var okun hedefle buluşmaya, dil lal değil de s/özü bekliyor konuşmaya..! 

Su neden akar durmaz koyduğun yerde, gelincik neden al, papatyanın g/özü sarı, insan sonra neden uyur uyanır da sol yanında hep o tarifsiz tatlı sancı. Hancı kim yolcu kim sormadan, bilmeden dahası o h/ana hiç uğramadan uçan kuş, açan çiçek, akan su olmak var ya eller semaya açık dilde sabrın meyvesi şükre aşık duayla..! 

 

Yusuf; bir azim ve başarı hikayesinin kahramanı öyle ki daha ilkokul yıllarında koymuş hedefini ve ben bilgisayar mühendisi olacağım demiş. Demiş demesine ama bırakın yaşadığı köyü, köyünün bağlı bulunduğu ilçede onu bu hayaline taşıyacak eğitimi verecek lise olmadığını nerden bilsin çocuk aklıyla. Hayra varacak ve dahi iyi niyetle çıkılan hangi yolun sonu karanlıktır ki Yusuf’un yolunu da lise çağına geldiğinde Kocaeli’nde yaşayan bir akrabası aydınlatmış. Yusuf artık gençliğe adım atarken bir yandan harıl harıl derslerine, bir yandan da inşaat işleriyle çoluk çocuğunun nafakasını çıkartma gayretinde olan yanında kaldığı ağabeyine yük olmamak için okuldan sonra hamallık hafta sonları da inşaat işerinde aynı azimle çalışıyordu. Gırtlak kanseri olan ve cihazla konuşan babasının aldığı malulen emekli maaşı evin gereksinimleri, küçük kardeşi ile şimdilerde Ağrı’da İlahiyat okuyan ablasının ihtiyaçlarına yetmiyordu ve artık lisenin sonlarına gelip fiziken hem daha güçlenip hem de işte ustalaştığından kendi harçlığından fazlasını kazanıp ablasının yurt ücretine katkı sağlar olmuştu. 

Ve şimdi hikayesini özetlemeye çalıştığımız kuruma Kocaeli’nde gönüllü destek veren gençlerin liseden sınıf arkadaşları Yusuf ülke çapında en popular özel üniversitelerden birinin %100 burslu Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi.  

Gençler bu tuttuğunu koparan, çalışkan, vefalı ve kanaatkar delikanlı için bir kampanya başlatmışlar aralarında zira kazandığı bölüm ve okulla ilgili kitap, eğitim materyallerinin tamamı, konaklama ile yemek ücretsiz ancak bu bölümde olmazsa olmaz ileri teknoloji gerekli olan PC için. Konuyu Kocaeli Temsilcimize aktaran gençlerin güzel yüreklerine zeval gelmesin inşallah duasıyla İstanbul’da okuyan Yusuf’la temasa geçtik. Gerekli kurumsal çalışmayı yaptık.  

Ve inşallah bu ülkenin aydın olduğu kadar vicdanlı yüzünü hep aydınlatacak bu kardeşimiz için arkadaşlarının başlattığı kampanyanın eksiğini tamamlayarak gerekli olan bilgisayarın temini konusunda sizler adına söz verdik. Peşinatı onlar ödedi cihaz bugün yarın Yusuf’ta olacak ve bereketin gizli olduğu imecemizle kalanını da siz iyilik y/olunca koşan gönlü zenginlerimizle biz kapatacağız. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.