HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Zehra Y.

Zehra Y.

Çınar Ayağa Kalksın Diye Davetlisiniz İyiliğe..!

Taşıdığın yürek yüktür, 

Atmıyorsa Hak Hak diye. 

Bu cihanda insanlık tek hakiki mülktür, 

Paylaş, korkma onu, b/ulaşsın da aleme çoğalsın diye. 

 

 

Şimdi 68’inde Zehra Teyzemiz hayatı boyunca elimin erdiği herkesin dar gününde yanında olmuş. Paylaşmış ki bereketlensin, sıkıntılar azalırken çoğalsın umutlar. İyiliği çoğaltan teyzemizden bizi haberdar eden de yine hayatına dokunduğu bir komşusu. 

 

Zehra Teyzemiz, eşini kaybetmiş, sonrasında yıllarca kanserle mücadele eden kızını ve ardından yıllarca sabır sınavım dediği bu derde düçar olmuş. Ki başta ufak bir bel ağrısıyla başlayan ve üç başarısız ameliyat sonrası şimdi onu yatağa bağımlı yapan bel fıtığının başlangıcı evladına şifa aradığı yıllara dayanmakta. 

 

Teyzemize dört çocuk babası oğlu Engin Bey ve gelini gözü gibi bakmakta. Rahmetli kız kardeşinin tedavisi için aldığı krediler daha bitmeden üç ay önce neyi var neyi yok yanan evleriyle kül olunca eli kolu bağlanıyor Engin kardeşimizin. Cana geleceğine mala gelsin diyor şükrederek. Yangın sonrası gurbette olan halasının evine sığınıyor ailesiyle … 

 

Bize komşuları yangın nedeniyle ulaşmıştı ve “-Yeniden yapılacak evin imecesinde ne yapabiliriz?” diye sorduk.  

-“Önce çınar kalkmalı Allah’ın izniyle ayağa ev de bark da sonra” dedi Engin kardeş. Duasına amin dedik ve öğrendik ki yangından önce, önümüzde ki ay İzmir’de alanında söz sahibi bir doktorumuzda tedavisinin başlaması planlanmış. Maliyetini üstlendiğimiz son ameliyat ve devamında fizik tedavi ile geride kalacak inşallah yatağa bağlı bu günler.  

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.