HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Zeynep A.

Zeynep A.

Hızlı Bağış Yap

Kronik epilepsi hastası minik yavrumuz için olacak bu kez bağışlarımız. Desteklerimizle bir hayat daha kurtulacak...

Bunca hengamede yürüyorsak kaybolmadan,

Aldığımız dualardan, yolumuzu aydınlatan.

 

“Dertlinin derdiyle dertlenenin derdi, tüm dertler bitmeden hiç biter mi?”

 

Bu sözü yıllar önce bir gönüllü toplantısında gönlü zenginlerimizle hasbihalde söylemiştim ve kullanmak yine onlardan birinin vesile olduğu bir hikayenin girizgahına imiş. Sahiden bitmiyor halisane niyetle elinden geleni yapabilme gayreti içerisinde sıkıntılı yüreklere dokunmaya çalışanların bu insani değeri paylaşarak çoğaltmaya çalışma çabası dert sayılırsa.

 

İşte bu hikayenin kahramanı iki yaşındaki Teymallah’ın durumunu heyecanla anlatmaya çabalayan Zahide Hanım’da olduğu gibi. Kurumumuz adına gönüllü olarak durum tespiti için bize başvuran aileye rapor tutmak, durumu tespit etmek için gittiklerinde karşılaştıkları durumu içselleştirmişler ve konunun büyük kısmını da sağolsunlar çevrelerinden çözmüşler.

 

Yavrumuz doğuştan epilepsiye bağlı kronik sağlık sorunlarına sahip ve sürekli hastanede. Aslında taburcu süreci gelmiş ama ani kriz döneminde hemen müdahale edilmez ve uyurken ventilatöre bağlanmazsa hayati tehlikesi çok yüksek olduğundan doktorlar eve göndermiyorlar haklı olarak.

 

İhtiyaç olan ev tipi ventilatör cihazı yaklaşık elli bin lira ve Zahide Ablamız öncülüğünde eş dosttan gerekli miktarın büyük bir kısmı halledilmiş. Konu bize geldiğinde %90’ı çözülmüştü.

 

İki yıldır evinden, kardeşlerinden uzakta hastanede hayatını sürdüren bu yavrumuzun cihazının eksik kalan aparatlarının temini konusunu da bizler çözeceğiz Allah’ın izniyle inşallah yuvaya dönmesi için.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.