HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Zeynep K.

Zeynep K.

Her hayat bir hikaye taşır içinde, bazısı bağır çağır yaşanır bazısı anca duyulur kulak kesilince! 

Kendisinedir insanın en uzun, en zorlu, en özel ve güzel koşusu. 

Ve insan, insanla kolaylıkla aşar en gizemli, en karanlık, en sarp ve bilinmez yolu. 

 

 

Zeynep abla da eşi gibi engelli. İki koca yürek el ele tutunmuşlar hayata, biri düşse kaldırmış diğeri. Uzun yıllar İstanbul’da yaşamışlar, onları bilen, kollayan bir hayır sever ağabey ödemiş kiralarını. Geçen yıl o rahmetli olunca zor olan hayatları iyice zorlaşmış. 

 

Zeynep abla evde el işleri yapıp, lif, patik, çorap vb satıyormuş daha önceleri pazar girişlerinde ama hastalığına bağlı kilo artışı 135’lere ulaşınca yürümek neredeyse imkansız hale gelmiş.  

 

14 ve 17 yaşında öğrenci olan iki evlat sahibi Zeynep Abla dün kurumu aradığında uzun uzun anlattı hayat hikayesini ve artık bu hikayede emeğiyle söz sahibi olmak istediğini belirtti. 

 

Şimdi Yalova’da bir sahil ilçesine yerleşmişler engelli maaşlarıyla kira ve fatura gibi zorunlu ihtiyaçlarını karşılayıp, hayalini kurduğu ikinci el seleli elektrikli bir bisiklet tedarik edebilirse üretmeye devam ettiği el emeklerini satarak da geçimlerini sağlayacaklar inşallah.  

 

Sen örmeye, dokumaya, tasarlamaya devam et ve ön pazarlığını yaptığın işini görecek bisikletin maliyetini toparlamamız için bize az biraz müsaade et.  

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.