Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri “Bir Hayat Kurtar” projesi ile yüzleri güldürüyor
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri “Bir Hayat Kurtar” projesi ile yüzleri güldürüyor

30-03-2015

Deniz Feneri Derneği tarafından yürütülen “Bir Hayat Kurtar” projesi kapsamında 9 yaşındaki Hüseyin’in ihtiyacı olan akülü araç temin edildi.

Deniz Feneri “Bir Hayat Kurtar” projesi ile yüzleri güldürüyor

Deniz Feneri Derneği tarafından yürütülen “Bir Hayat Kurtar” projesi kapsamında 9 yaşındaki Hüseyin’in ihtiyacı olan akülü araç temin edildi.

 

9 yaşındaki doğuştan kas hastası ve aynı zamanda konuşamayan Hüseyin’e yıllar önce kas hastalığı teşhisi kondu. Tedavisi İstanbul’da başlayan Hüseyin, anne ve babasının ayrılmasıyla döndükleri Bartın’da annesi ve 4 yaşındaki kardeşiyle birlikte yaşıyorlar.

 

Kasları onu yürütemeyecek olsa da en azından hareket ettirecek seviyede kalsın diye terapilere gitmesi gereken ve doktor kontrolünde egzersizler yaptırılan Hüseyin’i, ayakta tutan ve duvara yaslanarak yürümesini sağlayan özel bir alet yaptırılmış. Anne Fatma Hanım, “Daha borcunu ödeyemesem ve bu konuda zorlansam da oğlumu ayakta görmek -duvara yaslanıyor tutunuyor olsa da- paha biçilmez” diyor.

 

Hayırsever vatandaşlar, oğlunu dışarı çıkartmak, sosyalleşmesini sağlamak ve dahası tedaviye getirip götürürken yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak için akülü engelli aracı isteyen bu cefakâr annemizin çağrısına duyarsız kalmadılar. Sadece oğlunun engelli maaşı ve onunla ilgili aldıkları bakım ücretiyle geçinen ailemizin daha önce aldıkları yürüme egzersizi aletinden kalan borçları ve akülü araç için gereken miktar kısa sürede tamamlanarak “bir hayat daha kurtarılmış” oldu.

 

Deniz Feneri Derneği tarafından yürütülen “Bir Hayat Kurtar” projesi kapsamında hayata güçlükle tutunan ihtiyaç sahibi kişilerin sağlık harcamaları ve sosyal güvence için gerekli borçlanmaları gibi toplu ödeme gerektiren durumlarda elbirliğiyle özel kaynak oluşturuluyor. Proje kapsamında geçtiğimiz yıl içerisinde 23 kişiye sağlık, protez, emeklilik için gerekli prim ödemesi, ev yapımı ve maddi destek olarak 116 bin 200 TL yardım ulaştırıldı. Siz de Deniz Feneri Derneği resmi internet sitesinden, hala ışık bekleyen ihtiyaç sahibi insanların hikayelerini okuyabilir, ihtiyaç duydukları konuda destek olabilirsiniz. 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.