Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Derneği Sınırda Bekleyen Göçmenlere Sıcak Yemek Dağıtıyor
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Derneği Sınırda Bekleyen Göçmenlere Sıcak Yemek Dağıtıyor

21-09-2015
İlgili Projeye Git
Sıcak Yemek
Deniz Feneri Derneği  Sınırda Bekleyen Göçmenlere Sıcak Yemek Dağıtıyor

Deniz Feneri Derneği Türkiye’den Avrupa ülkelerine yürüyerek geçmeye çalışan ve Edirne’de bekleyişleri devam eden göçmenler için Sıcak Yemek dağıtıyor.

Yaklaşık 1.500 göçmen için yoğurt, ekmek, etli nohut ve pilav dağıtımı yapılıyor.

Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayönü’ndeki sıcak yemek dağıtımımıza Edirneli gönüllülerimiz destek veriyor.

 

Ayrıca sınırdan geçiş için günlerdir soğukta bekleyenlere battaniye ve bebek maması yardımı da yapılacak.



Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in konuya ilişkin açıklaması;

Derneğimiz kurulduğu günden bu yana çeşitli sebeplerle Türkiye’ye sığınmış insanlara dil, din, ırk gözetmeden sadece çaresizliklerini ve ihtiyaç sahibi oluşlarını hesaba katarak yardım yapmaktadır.

 

Son yıllarda özellikle Suriyeli, Türkmen, Ezidi ve sair kimliklerle ülkemize sığınmış olan insanlara barınmadan, yeme içme ihtiyacına kadar en temel yardımlar ulaştırıldı. 
Biz hayırseverlerimizin iyiliklerine köprü vazifesi görüyoruz. Bu emaneti taşımaktan da milletimiz adına onur duyuyoruz.
Bu süreçte Türkiye dışında hiçbir ülke ve uluslararası kuruluş gerçek anlamda Suriye’de iç savaşın durdurulmasına yönelik gayret göstermiyor.

 

Çözüm olarak maalesef sadece savaş sebebiyle yerinden yurdundan ayrılanların nerede nasıl yaşayabilecekleri konuşuluyor. Ancak asıl yapılması gereken, savaşın durdurularak bu insanların kendi ülkelerinde yaşamalarını sağlamaya yönelik ciddi çalışmalar yapılmasıdır.

 

Öte yandan, bugün Yenikapı’da yapılan “Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses” mitingi toplumsal barışın korunmasına yönelik milletçe bir duruştur. Suriye’de önce toplumsal barış yok edilerek, beş yıldır devam eden iç savaşın zemini hazırlandı. Türkiye’de, 7 Haziran seçimlerinden itibaren toplumsal barışı yok etmek için şer odaklarının tazyikiyle sinsi bir şekilde terör olayları tırmandırılmakta; 1 Kasım’da yapılacak seçimlere gölge düşürülmeye çalışılmaktadır. Türkiye’nin Suriye olmaması için; millet olarak birlik ve beraberliğimizi göstermek açısından, sivil toplum kuruluşlarının tertip ettiği, milletçe teröre karşı tek ses olarak birliğimizi göstereceğimiz bugünkü Yenikapı mitingini önemsiyoruz."

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.