Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Derneği’nden Suriye Yardımlarına Devam
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Derneği’nden Suriye Yardımlarına Devam

19-01-2017

 615 Ton Un İç Savaşın Mağdurlarına Gitti

Deniz Feneri Derneği’nden Suriye Yardımlarına Devam

Deniz Feneri Derneği Suriye’de Halep’in hemen kuzeyindeki Azez bölgesi’ve İdlip’te iç savaşın mağduru ihtiyaç sahibi aileler için hazırlanan 615 ton un, 50 ton kömür , 43272 parça giyim, 150 soba, 1050 soba borusu, 51716 lt sıvı yağ 23591 parça temizlik maddesi 690321 adet gıda maddesi toplamda 3.165.609 TL değerinde insani yardım malzemeleri Deniz Feneri Derneği’nin Ankara,İstanbul ev Erzurum’da bulunan lojistik merkezlerinden yola çıktı.

 

Derneğin Genel Müdürü Ali Karayılan denetiminde hazırlanan gıda yardım tırlarının tamamı Suriye’nin Azez bölgesi ve İdlip şehrine gidiyor.

 

Karayılan yaptığı yazılı açıklamada ”Savaşın bütün acımasızlığının ortasında kalan hemen yanı başımızdaki Halep’te mazlum kardeşlerimizi unutmadık.

 

Komşusu açken kendisi tok uyumayan bir Peygamberin ümmetiyiz.

 

Bu vesile ile böylesi büyük bir kampanyayı başlatan ve kısa bir sürede tırlar dolusu 615 ton un yardımını ve yanında gıda temizlik ve yakacak maddelerini birlikte organize etmemize katkı sağlayan bütün arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz ise yaptığı açıklamada,  Türkiye’de gündem ne olursa olsun biz insani yardım kuruluşlarının gündeminde Suriye’li kardeşlerimizin zor kış koşullarında yaşamları var.

 

Birleşmiş Milletler'in kurmuş olduğu mekanizmanın fiilen Suriye'deki katliamın ortağı olduğunu söyledi.

 

Genel Başkan Avukat Mehmet Cengiz, altı yıldır Deniz Feneri Derneği ve topyekün millet olarak Suriyeli vatandaşların bu dramına bir nebze olsun merhem olmaya çalıştıklarını belirterek dernek olarak bugüne kadar gıda, giyim ve sağlık temizlik malzemelerinden oluşan bine yakın tırı Suriye içerisine ve sınırlardaki yaşamaya çalışan Suriyeli vatandaşlara insani yardım olarak ulaştırdıklarını söyledi.

 

Soğuk kış mevsiminde bu yardımların olanca hızıyla devam ettiğini vurgulayan Mehmet Cengiz, "Ben bir sivil toplum kuruluşu yöneticisi olarak şunu ifade etmek istiyorum. Suriye'de Halep'te insanlık öldü. İnsanlık katledildi ve dünya bu yaşanan vahşeti Türkiye dışında sadece seyretmekle yetindi.

 

Birleşmiş Milletler'in (BM) kurmuş olduğu mekanizma fiilen Suriye'deki katliamın ortağı oldu. Malumunuz Rusya, Güvenlik Konseyi daimi üyesi ve şuan Esad'ın en büyük destekçisi. Bizzat bombardımanları kendi uçaklarıyla yapan o yavrucakları, anneleri, babaları, masum insanları katleden asıl faillerden birisi Rusya'dır...

 

Suriye'de can güvenliği ortamının tam olarak oluştuğu zaman yardımların daha da yayılabileceğini belirten Cengiz, "Şu anda da yardım gidiyor, yeter ki can güvenliği noktasında cesaret edip daha da farklı bölgelere gidebilelim.

Yani can güvenliği açısından kendisini güvenli olarak görebilen yardım gönüllüleri her noktaya yardım götürebilir. 

Deniz Feneri Halep Yardımları
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.