Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Derneği’nden Yetimler Yararına “İYİLİK KERMESİ”
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Derneği’nden Yetimler Yararına “İYİLİK KERMESİ”

29-04-2015
Deniz Feneri Derneği’nden  Yetimler Yararına  “İYİLİK KERMESİ”

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi’nin yetimler yararına düzenlediği “İyilik Kermesi” Anfa Fuar Merkezinde açıldı.

 

Açılışa; Eski Başbakan Yardımcısı Ak Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ak Parti Ankara Milletvekili Adayı Selim Cerrah, Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Başkanı Mevlüt Koca ve yönetim kurulu üyeleri, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan Eranıl, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türker, Ankara  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, BELKO AŞ Ankara Kömür ve İhtiyaç Maddeleri Limited Şirketi Genel Müdürü Ruhi Kurnaz, dernek gönüllüleri ve hayırseverler katıldı.

 

Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt yaptığı açıklamada, “Deniz Feneri, ülkemizdeki ve dünyadaki yetimlere el uzatıyor. Bütün coğrafyalarda haksız ve acımasız iç savaşların sonucunda milyonlarca Müslüman, arkalarında milyonlarca yetim bırakarak şehit oldular. Dünyada yaklaşık 400 milyon yetim çocuk var. 100 milyonu sokaklarda ve savunmasız yaşıyor. Her yıl 3,5 milyon çocuk yetim kalıyor. Biz sahip çıkmazsak onları; organ mafyaları, fuhuş mafyaları, dilenci şebekeleri, savaş finansörleri, misyoner organizasyonlar ve bu yüzyılda hala köle ticareti yapanlar kötü emelleri için kullanacaklar. Deniz Feneri, maddi imkânlardan yoksun yetim öğrencilere, öğrenimlerini sürdürebilmeleri amacıyla destek oluyor.

 

Yetim kalmış gelin ve damat adaylarına rüyalarındaki gelinliği ve damatlığı hediye ediyor. Yeni kurulan yoksul yuvaların mobilya, beyaz eşya ve ev tekstili ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Afrika ülkelerinde, eğitim imkânından yoksun yetim çocuklar için yetimhaneler yapıyor. Bu yetimhanelerde yetim çocukların her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. Ayrıca onlara hem kendi gelecekleri, hem de ülkelerinin geleceği için eğitim imkânları sunuluyor.

 

Ankara Şubemizin “yetimler yararına” düzenlediği “İyilik Kermesi” bugün açıldı. Kermes, 3 Mayıs akşamına kadar Anfa Fuar Merkezinde açık kalacak. Hayırseverlerin bu kermesi destekleyeceklerine inanıyoruz. Bu sayede yüzlerce yetimin daha başını okşamayı hedefliyoruz” dedi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.