Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler DENİZ FENERİ ETİYOPYA’DA İYİLİĞİN PEŞİNDE…
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

DENİZ FENERİ ETİYOPYA’DA İYİLİĞİN PEŞİNDE…

09-05-2016
İlgili Projeye Git
Etiyopya’da Şiddetli Kuraklık
DENİZ FENERİ ETİYOPYA’DA İYİLİĞİN PEŞİNDE…

 

İnsanlığın iyilik eli Deniz Feneri Derneği, 5 kıtada 32 ülkede adak, akika ve şükür kurbanı kesimi, su kuyusu, gıda, sağlık, eğitim ve mescid yardımı yaparak yüzbinlerce ihtiyaç sahibine ulaşmaya devam ediyor.

İyilik gönüllülerinin son durağı Afrika kıtasının önemli ülkelerinden Etiyopya oldu.

Deniz Feneri ekipleri, yokluk içinde yaşayan Etiyopyalı ihtiyaç sahiplerine de toplamda 143 hisse kurban keserek 2200 kişiye kurban eti dağıttı.

Ayrıca Etiyopya’da Kırklar Mescidi’nin açılışı yapıldı. Bölgede bir okulun da tadilatı yapıldı. Ayrıca okula sıra, bilgisayar ve laboratuvar malzemesi de verildi.

 

DENİZ FENERİ YILIN ONİKİ AYINDA KURBAN KESİYOR

Yılın 12 ayı 5 kıtada 32 ülkede adak ve akika kurban kesimi gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği’nin kurban eti dağıttığı ülkeler arasında, Filistin’den Afrika’nın en ücra bölgelerine kadar çeşitli ülkeler bulunuyor. İyilik gönüllülerinin önceliği Suriye krizinden etkilenen muhacirler oldu. Türkiye içindeki ve Suriye içerisindeki çok sayıda kampta sıcak yemek dağıtımından kurban eti, gıda ve giyim malzemesi dağıtımına kadar çeşitli yardımlar yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor.

 

 

İyiliğin gönüllü neferleri Deniz Feneri Derneği ekipleri Afrika'da da yoğun bir kurban çalışması yürütüyor. Hayırseverler tarafından vekâleti verilerek derneğimize bağışlanan adak, akika ve şükür kurbanları yıl boyunca dünyanın çeşitli ülkelerinde ve Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Çok sayıda su kuyusu açan, gıda dağıtımı yapan, mescid açan, okul açarak eğitime destek veren Deniz Feneri ihtiyaç duyulan birçok ülkede adak, akika ve şükür kurbanları keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

 

 

MAZLUM COĞRAFYALARA ÖNCELİK VERİLİYOR

Deniz Feneri’nin 2015’te adak, akika ve şükür kurbanı kestiği ülkeler arasında Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler-Moro, Gana, Gürcistan, Irak, Kamerun, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Moğolistan, Moritanya, Nijer, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tanzanya, Tayland-Patani, Yemen, Uganda, Zimbabwe, Filistin, Kosova, Bosna Hersek, Karadağ ve Makedonya bulunuyor. İhtiyaç sahibi ailelere ulaşan Deniz Feneri bu bölgelerde yaşanan çatışmalar, kuraklık, kıtlık veya fakirlik sebebiyle zor durumda kalmış ailelere yardım elini uzattı.

Deniz Feneri’nin yardım organizasyonu çerçevesinde dünyanın dört bir yanına dağılan iyilik gönüllüleri, sadece kurban eti götürmekle kalmıyor, aynı zamanda hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik projelerle de onların yanında yer alıyor. Kurban organizasyonu ağırlıklı olarak kriz ve savaş bölgelerinde yapılıyor. Deniz Feneri, bu ülkelerin yanı sıra dünyanın diğer mazlum coğrafyalarında da çeşitli projelerle mağdurların yanında yer alıyor ve onlara umut ışığı oluyor.

ETİYOPYA2016 ULKE TV
Etiyopya ferdi
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.