Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Kurban Gönüllüleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Kurban Gönüllüleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

24-09-2016
Deniz Feneri Kurban Gönüllüleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Deniz Feneri Derneği, Kurban Bayramı’nda yurt içinde ve yurt dışında yaptığı organizasyonun değerlendirmesini İstanbul Zeytinbunu'nda bulunan dernek genel merkezi'ndeyaptı. Kurban organizasyonunda görev alan Deniz Fenerigönüllüleri, yaptıkları çalışmaları sıraylakatılımcılara aktardılar.

 

Afrika, Ortadoğu, Güney Asya ve yurt içindetoplamda 33 ülkedebağışçıların Kurban yardımlarını muhtaçlara ulaştıran Deniz Feneri  Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüllüleri ile 2016Kurban Organizasyonu’nu masaya yatırdı.

 

Toplantıya, Genel Başkan Av Mehmet Cengiz veYönetim Kurulu Üyeleri ilekurban organizasyonunda görev alan gönüllüler katıldı. Dünyanın dört bir yanında kurban kesimi ve dağıtımı yapan gönüllüler, yaptıkları çalışmalarıdetaylı bilgiler vererek anlattılar.

 

Toplantıda konuşan Genel Başkan Av Mehmet Cengiz, yapılan kurban organizasyonunun son derece başarılı geçtiğini bildirerek, başarılarının kendilerine olan ilgiyi her yıl artırdığını ifade etti.

 

Asıl görevlerinin mazlum coğrafyalara iyilik götürmekolduğunu ifade eden Cengiz; “Gittiğimiz her yere Müslümanın Müslümana olan muhabbetini taşıyacağız. Dünya’da olan biten bütün gelişmelere zulümlere kayıtsız kalamayacaklarını da sözlerine ekledi

Ülkelere dair detaylı bilgiler verildi.

Daha sonra sırasıyla bütün gönüllüler Deniz Feneri Derneği’nin Kurban Organizasyonunda görev aldıkları ülkeler hakkında sunduğu değerlendirmeye geçildi.Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gana, Kenya, Moritanya, Nijer, Somali, Sudan, Tanzanya, Uganda, Afganistan, Bangladeş, Endonezya, Filipinler, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Sri Lanka, Tayland-Patani, Arnavutluk, Bosna, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Filistin, Irak, Lübnan, Suriye, Yemen hakkında detaylı bilgiler verildi. Deniz Feneri'nin bölgelerdeki yardım koordinatörleri sorumlu oldukları ülkelerdeki genel durumun yanı sıra kriz bölgelerine dair kritik bilgiler ve derneğin yaptığı faaliyetleri anlattılar.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.