Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Şanlıurfa Temsilcisi Osman Gerem'e Büyük Onur
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Şanlıurfa Temsilcisi Osman Gerem'e Büyük Onur

15-03-2016

Deniz Feneri'nin Şanlıurfa temsilcisi Osman Gerem, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki iyilik ödülüne layık görüldü.

Deniz Feneri Şanlıurfa Temsilcisi Osman Gerem'e Büyük Onur

İyiliğe sevgiye ve yardımlaşmaya adanmış bir ömür yaşayan Deniz Feneri'nin Şanlıurfa temsilcisi Osman Gerem, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki iyilik ödülüne layık görüldü.

 

Türkiye Diyanet Vakfı'nın geçen yıl ilkini düzenlediği "Uluslararası İyilik Ödülleri"nde bu sene kendisinin de isminin açıklandığını hatırlatan Gerem, "Bizler bu çalışmaları yaparken iyilik ödüllerini alalım diye yapmadık. Bizim asıl iyilik ödüllerimiz Yüce Allah'ın katındaki ödüllerdir. Bizler bu inanç ve gayretle çalışıyoruz. Asıl bu ödülü binlerce isimsiz kahraman hak ediyor. Bizim tarlamız iyilik tarlası. İyilik tarlasında da kötülük yeşermez" diye konuştu.

 

Şanlıurfa'da 5 yıl önce kurulan Şanlıurfa STK'ları İnsanı Yardım Platformu'nun başkanlığını da yapan Gerem, başta Türkiye ve Suriye olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerindeki ihtiyaç sahipleri için çalışmalar yapıyor.

 

Deniz Feneri Derneği'nin Şanlıurfa temsilcisi ve aynı zamanda İnsanı Yardım Platformu’nun da başkanı olarak yaptığı yardımlar nedeniyle Türkiye Diyanet Vakfı'nın bu yılki iyilik ödülüne layık görülen Osman Gerem, mazlum ve mağdur insanların umudu olmaya devam ediyor. Gerem yaptığı açıklamada, hayır işlerini babasından öğrendiğini söyledi.

 

Babasının, evdeki son erzakı yardıma muhtaç komşusuna vermesinden çok etkilendiğini anlatan Gerem, "O zaman henüz 10 yaşındaydım. Daha sonraki dönemlerde hep yardım çalışmalarının içerisinde oldum. Ramazanda ekmek dağıtırdım, zamanla bu yardım çalışmalarını genişleterek daha çok kişiye ulaşmaya başladık" diye konuştu.

 

"İnsanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olandır" hadisini kendisine şiar edindiğini vurgulayan Gerem, yardım çalışmalarına önce çevresinden başladığını, daha sonra ise bu halkayı genişlettiğini dile getirdi.

 

Gerem, hayatı boyunca yardım alanla yardım eden arasında bir köprü olduğunu kaydetti.

"İyilik tarlasında kötülük yeşermez"

Veren elle alan eli buluşturduklarını anlatan Gerem, şöyle konuştu:

 

"Çeçenistan, Afganistan, Bosna Hersek, Somali, Arakan, Irak ve en son Suriye'deki iç savaşta mağdur olan kardeşlerimize ulaşmaya çalıştık. Merhamet, şefkat ve sevgilerinden dolayı başta Şanlıurfalı hayırseverler olmak üzere bizlere yardım ulaştıranlara müteşekkirim. Bizler yardım alanla yardım yardım eden arasında köprü olmaya çalışıyoruz. Bu yardım faaliyetlerinde de binlerce isimsiz kahramanın alın teri var. Allah onlardan razı olsun."

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.