Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri’nin 2014 yurt dışı yardımları 12 milyon USD oldu
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri’nin 2014 yurt dışı yardımları 12 milyon USD oldu

09-04-2015

Deniz Feneri Derneği 2014 yılında yurt içinde yaptığı yardımların yanı sıra dünyanın 31 ülkesine de yardım ulaştırdı.

Deniz Feneri’nin 2014 yurt dışı yardımları 12 milyon USD oldu

Deniz Feneri Derneği 2014 yılında yurt içinde yaptığı yardımların yanı sıra dünyanın 31 ülkesine de yardım ulaştırdı.

 

"Yeryüzünde son yoksula ulaşıncaya kadar çalışacağız" anlayışıyla 1996 yılında yola çıkan Deniz Feneri, 2014 yılında dünyanın 31 ülkesine 12 milyon USD değerinde yardım ulaştırdı.

 

1996 yılında bir televizyon programı ile başlayan Deniz Feneri Derneği iyilik yolculuğuna 19 yıldan beri devam ediyor. Bu güne kadar yurt içinde yaptığı yardımların yanı sıra dünyanın toplam 60 ülkesine yardım ulaştıran Dernek bağışçılarından aldığı destekle 2014 yılında da yurt dışı yardımlarıyla dünyanın 31 ülkesindeki yoksulların yüzünü güldürmeye devam etti.

 

Deniz Feneri Derneği tarafından yürütülen yardım faaliyetleriyle 2014 yılı içerisinde; Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Bosna-Hersek, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler, Filistin, Gana, Gürcistan, Irak, Kamerun, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Makedonya, Moğolistan, Moritanya, Nijer, Orta Afrika Cumhuriyeti, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tanzanya, Uganda, Yemen ve Zimbabve ülkelerindeki on binlerce yoksul insana ulaşıldı.

 

2014 yılında toplam 12 milyon 271 bin 201 dolar değerinde nakdi ve ayni yardım ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıldı. Yapılan yardım kalemleri arasında; gıda, sağlık ve eğitim yardımları başı çekerken, adak ve kurban bağışları, nakit yardımları, yetimlerin ihtiyaçları için yapılan yardımlar, su kuyuları, mescit imarları, giyim ve yakacak yardımları da yer aldı.

 

Deniz Feneri Derneği’nin 2014 yılı yurt dışı yardımlarında en çok yardımın yapıldığı ülke Suriye oldu. Bölgede yaşanan iç savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ve komşu ülkelere kaçan sığınmacılara; giyecek, yakacak, gıda, çadır ve battaniye gibi acil yardım kalemlerinden toplam 9 milyon USD değerinde ayni yardımlar yapıldı.

 

Yapılan yurtdışı yardımları TİKA’nın Yurtdışı Yardımları Envanterine işlendi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.