Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Erzurum’dan Suriyelilere Yardım Eli
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

Erzurum’dan Suriyelilere Yardım Eli

12-06-2015
Erzurum’dan Suriyelilere Yardım Eli

Erzurum’da bulunan Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Temsilciliği, zor şartlar altında yaşayan Suriyeli mülteciler için 1 tır giyim, eşya, ilaç ve 1600 kg et yardımlarını yola çıkardı.

 

Yardımların bir kısmı Şanlıurfa’ya sığınan Suriyeli ailelere dağıtılmak üzere derneğin Şanlıurfa temsilciliğine teslim edildi.


Bir kısmı ise Suriye içlerindeki kamplarda ve köylerde dağıtılmak üzere Suriye içlerine gönderildi.


Suriyeliler için kullanılacak yardımlar toplamda 10 bin 399 parça. Gönderilen insani yardım malzemelerinin tutarı ise 201 bin 929 TL.Gönderilen yardım malzemelerinin bir kısmı Suriye içerisindeki kamplarda yaşayan savaş mağdurlarına ulaştırılacak. Et, eşya ve ilaçlar Şanlıurfa’nın merkez ve ilçelerindeki muhacirlere için dağıtılacak. Giyim yardımları ise Suriye içlerinde 16 bölgedeki kamp ve köylerde dağıtılacak. Et yardımlarının Ramazan’dan önce ihtiyaç sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.