Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Gaziantep’te gönüllülerimizle iyilikleri konuştuk
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Gaziantep’te gönüllülerimizle iyilikleri konuştuk

17-05-2017

Deniz Feneri Derneğinin “Gönüllüyüm Gönüllüsün Gönüllüyüz” projesi kapsamında organize ettiği eğitim programlarının birisi de Gaziantep’de gerçekleştirildi.

Gaziantep’te gönüllülerimizle iyilikleri konuştuk
Deniz Feneri Derneği Gönüllü İlişkileri Sorumlusu Abdullah Cemil Üzer’in takdimiyle Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak söz alarak derneğin kuruluş hikayesini anlattı ve gönüllülerin Deniz Fenerinde hangi alanlarda ne tür destekler verebileceğini izah etti.
 
 
Koçak davetli grubuna yaptığı konuşmada şu mesajları verdi: “Deniz Feneri iyilik hareketinin yola çıktığı 1996 yılına göre ülkemiz hayli zenginleşti. Ulaşmamız gereken ihtiyaç sahibi ailelerin sayısı epeyce azaldı. Ama her dönemde gönüllü kuruluşlarımızın ilgi, alaka ve desteğine muhtaç ailelerimiz bulunacaktır. Devlet son yıllarda yaptığı düzenlemelerle ihtiyaç sahiplerine yeni yeni imkanlar sağlıyor, ciddi destekler veriyor. Bununla beraber insani yardım kuruluşlarına olan ihtiyaç her daim devam edecektir. Öte yandan yurt dışı projeleri ile dünyanın mazlum ve mağdurlarının yaralarını sarmayı sürdürüyoruz. Bütün bu faaliyetleri yaparken daha fazla gönüllü desteğine ihtiyacımız var. ”dedi.
 
 
Doç. Dr. Ömer Miraç YAMAN’ın gelememesi üzerine İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Araştırma Görevlisi Abdullah Sabit Tuna ise “Bir Yardım Kuruluşunda Gönüllü Olmak” konulu konuşmasında önemli hatırlatmalarda bulundu.
 
 
Tuna gönüllülere ve gönüllü adaylarına bazı mühim tavsiyelerde bulundu. Öncelikle iyi niyetle ve samimi duygularla yola çıkılması gerektiğini söyleyen Tuna, “İyiliğin de afetleri vardır. İyilerin zayıf noktalarını, hangi durumlarda hata yapabileceklerini, istismar edilebileceklerini bilmeden yola çıkarsanız çabuk yorulursunuz, üzülürsünüz” dedi.
 
 
“İyilik iyileştirir. Hem yardım alan hem de yardım eden iyiliğin iyileştirici gücünden istifade eder” diyen Tuna, “Evlerini ziyarete gideceğiniz ihtiyaç sahibi ailelere dair önceden hazırlıklı olmanız onlara sağlayacağınız faydayı artıracaktır. Onların gerçeklerini bilerek yaşadıkları mekanlara gitmeniz yaşamanız muhtemel hayal kırıklıklarını önleyecek, onlarla doğru iletişim kurmanızı yardımcı olacaktır.” dedi.
 
 
Gönüllü eğitim programının sonunda katılımcılara sertifika verildi.
 
Davetli grubu Gaziantep’te yaşayan muhtaçların bundan sonra daha fazla yardıma kavuşacağı temennisiyle dağıldı.
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.