EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaHaberlerİftar Soframız Bu Kez Filistin’de Kuruldu
Paylaş!
13-07-2015
İftar Soframız Bu Kez Filistin’de Kuruldu

İftar Soframız Bu Kez Filistin’de Kuruldu

Ramazan ayı boyunca Türkiye’de ve dünyada birçok yetim iftarı düzenleyen Deniz Feneri bu kez Filistinli yetimler için sofra kurdu.

İlgili Projeye Git
Yetim İftarları

Gazze Cebaliye’deki iftara çoğunluğunu Filistinli yetimler ve ailelerinin oluşturduğu 600 kişi katıldı. Buluşmada 126 yetim çocuğa 100’er TL bayram harçlığı da dağıtıldı.

 

Deniz Feneri Derneği Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Yavuz İnan’ın açıklaması; “Bereket, barış, birlik ve beraberlik sofralarımızı dünyanın 20 ülkesinde ve Türkiye’de çok sayıda şehirde kurduk. Ramazan ayının kalplerimize yağdırdığı güzellikleri taşıdık Patani’ye, Moro’ya, Bosna’ya ve diğer ülkelere. Dilini, örf ve geleneklerini bilmediğimiz topraklarda sofralar kurarak, hayırseverlerimizin iyiliklerini sunduk.

 

Ramazan ayının sonlarına yaklaştığımız bu kıymetli günlerde ve gecelerde son iftar soframızdan birisini Filistinli yetim kardeşlerimiz için açtık. Deniz Feneri Derneği kurulduğu günden bu yana maddi ve manevi olarak Filistinli kardeşlerimizin yanında oldu, onlara kardeşçe destek vermeye devam edeceğiz.”

filistin_iftar

Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.