Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İmam Hatipler İyilikte Yarıştı, Şimdi Ödül Zamanı!
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

İmam Hatipler İyilikte Yarıştı, Şimdi Ödül Zamanı!

28-04-2017
“Anadolu İmam Hatip Liseleri Uygulamalı İyilik Proje Yarışması” sonuçlandı
“İyilik Okulu Ödülleri-2017” 26 Mayıs’ta Ankara’da sahiplerini buluyor…
İmam Hatipler İyilikte Yarıştı, Şimdi Ödül Zamanı!

Deniz Feneri Derneği ve ÖNDER-İmam Hatipliler Derneği Derneği tarafından, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün destekleyerek onay verdiği ve Türkiye’deki tüm Anadolu İmam Hatip Liselerindebaşarıyla uygulanan “Anadolu İmam Hatip LiseleriUygulamalı İyilik Proje Yarışması”sonuçlandı.

 

Projelerin son kabul tarihi olan 31 Mart’tan sonra,  daha önce Şartname’de ilan ettiğimiz kuruluş temsilcilerinden oluşan “Seçici Kurul”, çeşitli konularda gelen ve hepsi birbirinden iddialı yüzlerce iyilik projesi içerisinden en iyilerini belirleyip dereceye sokmak için, yine daha önce Şartname’de belirttiğimiz Değerlendirme Kriterleri’ne göre ince eleyip sık dokuyan bir duyarlılıkla çok yoğun bir çaba gösterdi.

 

Deniz Feneri Derneği’nin okullarda başarıyla yürüttüğü ”İyilik Okulu” Projesinin bir parçası olarak bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz “uygulamalı iyilik” yarışması sürecinde okullardan ve öğrencilerden aldığımız olumlu tepkiler, yüreği iyilik dolu öğrencilerimizin projeyi de fırsat bilerek, sosyal sorumluluk kuşağını kuşanıp iyilik adına harekete geçmeleri ve adeta birbiriyle yarışarak bize gönderdikleri yüzlerce proje bizi mutlu etmiş ve uygulamalı iyilik projesinin bizim tarafımızdan bakıldığında amacına ulaştığının bir göstergesi olarak değerlendirilmiştir.

 

Seçici Kurul’un yaptığı değerlendirmeler sonucunda ödüle layık görülen projelere bakıldığında, bazı projelerin, bir nevi “uygulamalı değerler eğitimi modeli” olarak önümüzdeki dönemlerde diğer okullarda da “örnek proje” şeklinde uygulanabileceği düşüncesine ulaşmak bizi bir kat daha mutlu etmiştir.

 

Bir projede yer alan, “Bu bir iyilik yarışmasından çıkmıştı bizim için. Sanki gayemiz olmuştu o çocukların tebessümü” şeklindeki öğrencilerimizin değerlendirmesi, aslında bu projenin amacını ve ruhunu ortaya koyan ve bunun öğrencilerimiz tarafından da benimsendiğini gösteren bir yaklaşımdır. Amacımız bu ruh ve bu yaklaşımın, ülkemizdeki bütün okullarımızda da uygulanabileceği ve ortaya çıkabileceği bir “iyilik iklimi”ne katkı vermektir.

Dereceye giren projeler ve okulların ödülleri, 26 Mayıs 2017 Cuma günü Ankara’da MEB Şura salonunda saat:10:00’da Protokol, MEB yetkilileri, dereceye giren projelerin öğrencileri- danışman öğretmenler - ilgili okulların yetkilileri, halkımız ve medya temsilcilerinin katılımıyla yapılacak ödül töreninde sahiplerine takdim edilecek.

 

Seçici Kurul’un büyük bir titizlikle yaptığı değerlendirme sonunda ödüle layık görülen ve derecelendirmenin ödül töreninde açıklanacağı projelerin isimleri ve okulları alfabetik olarak şu şekilde belirlenmiştir:

 

Atlayıp Geçme Toplayıp Geç Çevreye ve İnsana İyiliği Seç– DEMETEVLER KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / YENİMAHALLE/ANKARA

Merhamet Köprüleri Kuruyoruz– NECMETTİN ERBAKAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / KAHRAMANMARAŞ

Ona Bir Masal Anlatsana– ŞEHİT DEMET SEZEN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / YENİMAHALLE/ANKARA

Sen Gül Çocuk– KAYAPINAR KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / KAYAPINAR/DİYARBAKIR

Sessiz İyilik– ŞEHİT AKIN SERTÇELİK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / ATAŞEHİR/İSTANBUL

Yüzünüz Gülsün Gönlümüz Huzur Bulsun- YUNUS EMRE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ/ KARABAĞLAR/İZMİR

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.