Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İylik Kervanı Türkmenler İçin Yola Çıktı
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

İylik Kervanı Türkmenler İçin Yola Çıktı

04-01-2016
İylik Kervanı Türkmenler İçin Yola Çıktı

Deniz Fenerin Derneği, Safranbolu Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle düzenlenen organizasyonda, Bayırbucak Türkmenleri için toplanan insani yardımlar Safranbolu'dan uğurlandı.

 

Yardım tırlarının uğurlanması için düzenlenen törene, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy,

İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İlçe Emniyet Müdürü Musa Kansu, İlçe Müftüsü Hasan Güneş,

Deniz Feneri Derneği AnkaraŞube Koordinatörü Hamit Kunt, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

 

Törende konuşan Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt,”Değerli Safranbolulular bu soğuk kış gününde hemen yanı başımızdakiBayırbucak Türkmenlerini unutmadığınız için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Komşusu açken kendisitok uyumayan bir Peygamberin ümmetiyiz. Allah’a binlerce kere hamd ediyorum ki özellikle bu coğrafyadayaşayan millet bu ümmetin bir parçası. Özellikle bu inancı dünyaya örnek olabilecek şekilde temsil ediyor.

 

Ben bu vesile ile böylesi büyük bir kampanyayı başlatan ve kısa bir sürede tırlar dolusu yardımı toplayanbaşta Safranbolu Belediye Başkanımız ve Hayır Çarşımız olmak üzere Safranbolu halkına sonsuz teşekkürlerimi

iletiyorum. İnşallah orada büyük sıkıntılar yaşayan kardeşlerimize hayırlısı ile ulaşır ve yaralarına bir nebze de olsa çare olur. Allah hepinizden razı olsun“ dedi.

 

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise; “Yaklaşık 25 gün önce Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası başlatmıştık.Safranbolu Belediyesi, Safranbolu Kaymakamlığı, Karabük Üniversitesi,

Safranbolu ve Karabük Müftülükleri, Deniz Feneri Derneği, Yağmur Derneği, Ensar Vakfı,Hayrat Vakfı, Memur-Sen, MÜSİAD, Beşir Derneği, İlim Yayma Cemiyeti ve Sultan Vakfıpaydaşlığında ‘Gün Birlik Zamanı’ diyerekbaşlattığımız yardım kampanyasında sona gelmişbulunmaktayız. Kampanya kapsamında yardımseverlerin sağladığı un, kuru gıda, temizlik malzemesi,battaniye, kışlık giysi, bebe bisküvisi ve bebek bezlerinden oluşan yardım malzemelerimizi ‘komşusuaçken tok yatan bizden değildir’ sözünden hareketle kardeşlerimize ulaştırma niyetiyle çok önemli  olan bir kampanyayı şu an yollayacağımız yardım tırlarıyla sonuçlandırmış olacağız” dedi.

 

Kampanya kapsamında 4 tır un, 1 tır bot, 1 tır gıda, temizlik malzemesi,soba, bebek bezi, bebek maması ve giysiden oluşan 6 tır insani yardım malzemesi toplandı.

 

Toplanan yardımları taşıyan tırlar dualarla yola çıkarıldı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.