Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Şefkat Koleji Öğrencileri Somali'de Su Kuyusu Açtırdı
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

Şefkat Koleji Öğrencileri Somali'de Su Kuyusu Açtırdı

29-12-2015
Şefkat Koleji Öğrencileri Somali'de Su Kuyusu Açtırdı

Okul çağındaki çocuklara iyiliği aşılama amacıyla yürüttüğümüz İyilik Okulu Projesi kapsamında Şefkat Koleji öğrencileri Somali’nin başkenti Mogadişu’da su kuyusu açtırdı.

Geçen yıl başlayan İyilik Okulu projesi ile okullarda iyiliği anlatmaya devam ediyoruz. Yardımlaşmayı ve iyiliği Deniz Feneri’nin 20 yıllık tecrübesinden kesitler dinleyen çocuklar, yardıma muhtaç insanlar için vakit kaybetmeden harekete geçmek istiyor.

İyilik Okulu projesiyle atılan iyilik tohumları yeşermeye başladı. Şefkat Koleji Gaziosmanpaşa Şubesi Genel Müdürü Ahmet Türkben’in teşvikiyle geçtiğimiz Haziran ayında buradaki öğrencilerin bağışlarıyla Somali’de bir su kuyusu açıldı. 

Tamamlanan su kuyusunun fotoğraflarını okula götürüp bu güzel adımın destekçileri olan öğrencilerle paylaştık. Küçük yaşta yürekleri şefkat dolu olan Şefkat Koleji öğrencilerine Somali Müslümanları adına teşekkür ederiz.

 Programın sonunda İletişim Koordinatörümüz Recep Koçak, Şefkat Koleji Müdürü Ahmet Türkben'e bir teşekkür plaketi takdim etti.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.