Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Tayland Patani’de Unutulmaz İftar
Eylül 2018 Faaliyetlerimiz Ramazan Abi 24TV'de Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı Tanzanya'da Katarakt Ameliyatı 2018 Kurban Gönüllüleri Teşekkür Toplantısı 51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Tayland Patani’de Unutulmaz İftar

07-07-2015

Türkiye’deki hayırseverlerin gücü sekiz bin kilometre uzaklıktaki Tayland Müslümanlarına ulaştı.

İlgili Projeye Git
Kardeş Sofraları
Tayland Patani’de Unutulmaz İftar

Türkiye’deki hayırseverlerin gücü sekiz bin kilometre uzaklıktaki Tayland Müslümanlarına ulaştı. Deniz Feneri İyilik Hareketi’nin 20. Ramazanı nedeniyle Müslüman 20 ülkede yetimlere iftar programı düzenlendi. Tayland’ın 5.5 milyon Müslümanın bulunduğu Patani Eyaletinde de bir iftar yemeği verildi. Dört kentteki iftar sofrasında bin 500 yetim Türk bayrakları altında bir araya geldi. Onlara bayramlık elbise verip başını okşayan Deniz Feneri ekibi duygusal bir fırtına yaşattı. Fotoğraf çektirmek isteyen çocuklar, gözyaşları ile dul anneler dualarıyla Türk milletine selam yolladı.

 

PATANİ’DEKİ YETİMLERİ İLK DEFA TÜRKİYE DİKKATE ALDI

Deniz Feneri Derneği’nin Patani’de işbirliği yaptığı yerel vakıf, İslami Okullar Birliği Başkanı Abdullah Abdurrahim, “Patani’deki yetimleri, garipleri hiç dikkate alan yoktu. Siz Türkiye’den gelip onlara sahip çıktınız. Hiç kimsenin ilgilenmediği binden fazla yetim var. Biz vakıf olarak ilk defa bu kadar yetimi bir iftar yemeğinde bir araya getirdik. Bu çocukların kayıtlarını aldık. Onlar da hatırlandıkları ve sizinle birlikte oldukları için çok mutlu oldular. Zaten bunu yemeklerdeki karşılıklı sıcak ve duygusal yaklaşımlardan gördünüz. Yüzüne kimsenin bakmadığı yetimler için şehir merkezinde barınabilecekleri mekânlarda yeni okula ihtiyacımız var. Tayland’da Müslüman öğrenciler için hükümet özel eğitim almalarına izin veriyor. Öğlene kadar imam hatip dersleri, öğleden sonra fen ve matematik gibi ilimlerin tahsilini yapıyoruz” dedi.

 

PEYGAMBER EFENDİMİZ YETİMDİ

Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu üyesi Turgut Durmuş da, Patani’deki Müslümanları unutmayacaklarını, Kurban Bayramında yeniden geleceklerini ifade ederek şöyle konuştu: “Siz babasız olmanıza rağmen size sahip çıkan olacaktır. Peygamber Efendimiz yetimdi. Türkiye’nin Malezya’da öğretim üyeliği yapan Başbakanı Ahmet Davutoğlu da bir yetim iken bizim başbakanımız oldu. Siz de hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmayın. Sizlerin içerisinden çok kıymetli idareciler yetişecek. Peygamber Efendimiz yetimlere sahip çıkanlarla beraber olacağını müjdeledi. Siz hiçbir zaman yalnız değilsiniz.” Çocukların Türk bayraklı ve Deniz Feneri logolu balonlarla eğlendiği iftar yemeklerinde, ayrıca özel olarak diktirilmiş bayramlık elbiseler ailelerine teslim edildi. Patani Eyaletinin Jarang, Panera, Tanjong Dola ve Kuala Bivas bölgelerindeki iftarlara bölgenin Müslüman olan belediye başkanları ile genel askeri yönetimin en üst seviye yöneticileri katıldı. İstanbul’dan hayırseverlerin yanı sıra Büyükşehir Belediyesinde faaliyet gösteren Memur Sen’e bağlı Bembir-Sen 1 Nolu Şubesi ile Tüm Belediye Çalışanları Derneği de 250 yetimin masrafını karşıladı.

Patani’nin Panera kentinde faaliyet gösteren bir yetim derneğinin hizmetlerinde kullanmak üzere talep ettiği bir araç da Deniz Feneri Derneğince karşılanacak.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.