Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler “Terör Örgütlerinin Yurtlarda Kalan Çocuklar Üzerinden Yaptıkları Hesaplar Bozuluyor”
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

“Terör Örgütlerinin Yurtlarda Kalan Çocuklar Üzerinden Yaptıkları Hesaplar Bozuluyor”

20-05-2015
“Terör Örgütlerinin Yurtlarda Kalan Çocuklar Üzerinden Yaptıkları Hesaplar Bozuluyor”

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile imzalanan protokol hakkındaki açıklaması;

 

“1998 yılından bu yana ihtiyaç sahibi ailelerin maddi manevi ihtiyaçlarını karşılayan Deniz Feneri Derneği, “Yuvasız Kuşlar” projesi ile imkânsızlıklar sebebiyle, birlikte yaşayamayan aileleri bir araya getiriyor.

 

Bu amaçla, Deniz Feneri Derneği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında bir işbirliği protokolü imzalandı.

 

Protokolle, ekonomik yoksunluk nedeniyle dağılmış ailelerin, ayni-nakdi destek sağlanarak bir araya getirilmeleri hedefleniyor. Ayrıca mevcut “Çocuk Evleri”nin fiziki şartlarına da katkı sağlanacak.

 

İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında projeye uygun aileler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükleri’nce Deniz Feneri Derneği’ne bildirilecek. Dernek ise belirlenen dağılmış aile fertlerini aynı çatı altında toplayarak, sosyo-ekonomik anlamda yeterli duruma gelene kadar yardıma devam edecek.

 

Lakin bir kısım basın birkaç gündür bu konuyu çarpıtarak asılsız yayınlar yapmakta.

Çocukların korunmasından sorumlu olan devletin bu sorumluluğu Deniz Feneri’ne devrettiği, skandal bir protokole imza attığı yönündeki haberler ile halkımızın zihinleri karıştırılmak istenmektedir.

 

Bu ortak projeyle, toplumda parçalanmış aile sayısının en aza indirilmesi hedeflenmektedir.

Çocukların himayesi devlete aittir. Dernek sadece çocuğa anne ve babası ile birlikte yaşayacağı sıcak bir yuva kuracaktır.

 

Yetiştirme yurtlarından bazı gençlerin, teröre yardım ve yataklık yapan yasadışı örgütler tarafından kandırılıp istismar edildiklerini, yasa dışı gösterilerde kullanıldıklarını ve bu sebeple de hapse düştükleri haberlerini medyadan takip ediyoruz.

 

Yurtlarda büyüyen çocukların psikolojik ve sosyal sebeplerle terör örgütleri için kullanılabilir potansiyelde gençler olarak görüldüğü anlaşılıyor.

 

Taş ve molotof attırılarak yasadışı gösterilerde kullanılan gençleri sıcak bir aile ortamına kavuşturmanın, onları anneleri ve kardeşleri ile buluşturmanın neresi sakıncalıdır?

 

Yuva kurmak kutsal bir görev, dağılmış yuvaları yeniden ihya etmek ise daha da güzel bir iştir. Devlet herhangi bir sorumluluğunu Deniz Feneri’ne devretmemektedir. Devletin son yıllarda binlercesini hazırladığı sevgi dolu yuvalardan bazılarına küçük bir katkıda bulunma çabasındayız.

 

Bu çalışmamızın haberini çarpıtarak yazan, öküz altında buzağı arayan, önündeki metni anlamak için zahmet etme lütfunda bulunmayan medya mensuplarını kınıyoruz.”

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.